آیا استفاده از پنجره دوجداره کشویی بهتر مدل‌ های دیگر است؟ - پارس کوپال

آیا استفاده از پنجره دوجداره کشویی بهتر مدل‌ های دیگر است؟ - پارس کوپال

آیا استفاده از پنجره دوجداره کشویی بهتر مدل‌ های دیگر است؟ - پارس کوپال

پنجره دوجداره کشویی یکی از مدل‌های پنجره UPVC و آلومینیومی است، که طرفداران زیادی دارد و بسیار محبوب است. این نوع پنجره در محیط‌ های مختلفی قابل نصب و استفاده است.
1400/12/25
0 نظر

آیا استفاده از پنجره دوجداره کشویی بهتر مدل‌ های دیگر است؟

پنجره دوجداره کشویی یکی از مدل‌های پنجره UPVC و آلومینیومی است، که طرفداران زیادی دارد و بسیار محبوب است. این نوع پنجره در محیط‌ های مختلفی قابل نصب و استفاده است. پنجره‌ های کشویی آلومینیومی، عملکردی شبیه به پنجره‌ های دولنگه دارند، با این تفاوت که به جای حرکت عمودی، به صورت افقی حرکت می ‌کنند. نصب و تغییر این نوع پنجره‌ ها در هر نوع ساختمانی قابل اجرا است، اما بهتر است آن ‌ها را براساس ویژگی‌ های ساختمان خود انتخاب کنید، تا از کاربری، امنیت و زیبایی آن‌ ها لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: نحوه ی از بین بردن بخار شیشه ‌های دوجداره

انواع پنجره‌ های دوجداره کشویی آلومینیومی و UPVC 

انواع پنجره‌ های دوجداره کشویی آلومینیومی و UPVC

پنجره های دوجداره از نظر نحوه باز شدن دارای دو نوع کلی است، که شامل پنجره کشویی یک لنگه بازشو و پنجره کشویی دو لنگه بازشو است. در نوع اول تنها یکی از لنگه ‌های پنجره، به صورت کشویی باز می ‌شود و در نوع دوم هر دو لنگه پنجره قابلیت باز و بسته شدن را به صورت کشویی دارند.

قاب دور پنجره کشویی دوجداره نیز از دو نوع با سطح مقطع متفاوت تشکیل شده است که شامل پنجره تک ریل کشویی و پنجره جفت ریل کشویی می ‌باشد. سطح مقطع پروفیل پنجره، روی انتخاب فریم انتظار و مقدار طاقچه لبه پنجره تاثیر زیادی دارد.

پنجره‌ های کشویی آلومینیومی دوجداره تک ریل و دوریل دارای شباهت ‌ها و تفاوت ‌هایی با یکدیگر هستند. در این نوع پنجره‌ ها یراق آلات کشویی یکسان استفاده می ‌شود و هر دو نوع دارای قابلیت استفاده از شیشه ‌های دو جداره، تک جداره و سه جداره هستند. هر دو نوع این پنجره‌ ها پروفیل لنگه کشویی مشابهی دارند.

تفاوت ‌ها در پنجره ‌های کشویی یو پی وی سی تک ریل و دوریل نیز شامل این موارد است: عایق بندی در پنجره‌ های تک ریل بهتر از پنجره های کشویی دوریل است. در پنجره ‌های دو ریل قابلیت حرکت هر دو لنگه بازشو وجود دارد، اما این امکان در پنجره ‌های تک ریل وجود ندارد. قیمت پنجره کشویی تک ریل بیشتر از قیمت پنجره کشویی یو پی وی سی دوریل است. همچنین عرض سطح مقطع پنجره‌ های تک ریل بزرگ‌ تر از نمونه‌ های دوریل می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های فوری برای عایق کردن درب و پنجره

انواع طرح‌ ها و ترکیب‌ های پنجره‌ دوجداره کشویی آلومینیومی و یو پی وی سی

 پنجره‌ دوجداره کشویی آلومینیومی و یو پی وی سی

طرح‌‌ ها و ترکیب ‌های پنجره های UPVC کشویی انواع مختلفی دارند. پرکاربردترین آن‌ ها پنجره دو لنگه کشویی با ابعاد یکسان است. انواع دیگر این نوع پنجره شامل، پنجره دو لنگه کشویی کوچک و بزرگ، پنجره دو لنگه کشویی در بالا و پنجره دو لنگه کشویی در پایین است.

بازشوی لنگه ‌ها در این نوع پنجره های دوجداره به صورت کشویی عمل می‌ کنند و لنگه ‌ها به طور موازی، بر روی ریل مربوط به خودش حرکت می‌ کند. در مکان ‌هایی که با محدودیت جا و فضا برای باز شدن پنجره ‌ها هستیم، استفاده از پنجره های کشویی توصیه می ‌شود. البته این نوع پنجره‌ ها از نظر آب ‌بندی، سطح پایین ‌تری نسبت به پنجره های دوجداره لولایی دو حالت بازشو دارند.

بیشتر بخوانید: انتخاب درب و پنجره مناسب برای بالکن و تراس

پنجره دوجداره کشویی آلومینیومی در چه مناطقی کاربرد دارند؟

پنجره دوجداره کشویی آلومینیومی

پنجره‌ های دوجداره کشویی برای مناطقی با آب و هوای معتدل بسیار مناسب هستند. استفاده از این نوع پنجره ها به دلیل آنکه به راحتی باز و بسته می ‌شوند، هنگام استفاده از تهویه طبیعی و آب و هوای بیرون از ساختمان بسیار مطلوب است.

اگر در این‌ طور مناطق زندگی می ‌کنید و مجبور به استفاده از پنجره دوجداره کشویی هستید، بهتر است، نوعی را بخرید که دارای یراق فولکس واگنی باشد. این نوع یراق ها دارای عایق ‌بندی استانداردی هستند و نصب آن‌ ها از هدر رفتن انرژی جلوگیری می ‌کند.

برای نصب درب و پنجره‌ های دوجداره کشویی، ورودی تراس به اتاق خواب‌ ها، ورودی تراس یا حیاط به آشپزخانه، ورودی حیاط به پذیرایی، ورودی ساختمان به سمت استخر و سایر مکان‌ های این چنینی مناسب است.

در آشپزخانه‌ ها نیز استفاده از پنجره ‌های کشویی به دلیل آسان بودن نحوه باز و بسته کردن ‌شان، بسیار کاربردی است. اگر در بالای سینک ظرفشویی یا کابینت‌ ها پنجره‌ ای قرار داشته باشد، بهترین نوع پنجره برای این مکان، مدل کشویی است، زیرا این پنجره ‌ها در هنگام باز و بسته شدن فضای اضافی اشغال نمی ‌کنند.

عایق ‌بندی پنجره‌ UPVC کشویی به چه شکل است؟

پنجره یو پی وی سی کشویی از عایق ‌بندی کمتری نسب به سایر انواع پنجره‌ های دوجداره برخوردار است. دلیل این موضوع آن است، که این پنجره ها حالت ریلی دارند و منافذ موجود در بین غلطک‌ ها و حالت های بازشوی آن‌ ها بیشتر است. با این وجود استفاده از این نوع پنجره‌ های دوجداره به جای پنجره های قدیمی آهنی، چوبی یا آلومینیومی به دلیل داشتن عایق ‌بندی بیشتر، مناسب ‌تر است.

بیشتر بخوانید: انواع پنجره آلومینیومی

استفاده از پنجره کشویی آلومینیومی در چه شرایطی بهتر است؟

 پنجره کشویی آلومینیومی

استفاده از پنجره دوجداره کشویی و شرایط استفاده از آن، بستگی به موقعیت ساختمان و شرایط منطقه زندگی شما دارد. البته ناگفته نماند که سلیقه شما نیز در انتخاب این نوع پنجره موثر است. از آنجایی که کارآیی این پنجره بسیار آسان ‌تر از سایر انواع پنجره های UPVC دوجداره است و هنگام باز و بسته شدن فضای اضافه ‌ای اشغال نمی ‌کند، بنابراین در بین مردم و سازندگان ساختمان ‌ها بسیار محبوب است.

اگر می‌ خواهید در مکانی که جای کافی برای باز و بسته شدن لنگه پنجره وجود ندارد، پنجره دوجداره نصب کنید،‌ بهتر است نوع کشویی را از بین انواع دیگر انتخاب کنید. نوع کشویی درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی به دلیل داشتن شیشه‌ های سرتاسری نوردهی بالایی دارد. همچنین به دلیل سبک باز و بسته شدن‌ شان، برای مکان‌ هایی که نیاز به عبور و مرور مداوم هوا دارند، بسیار مناسب است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر