نحوه ی از بین بردن بخار شیشه ‌های دوجداره - پارس کوپال

نحوه ی از بین بردن بخار شیشه ‌های دوجداره - پارس کوپال

در میان مزایای بسیار زیادی که شیشه دوجداره دارد معایبی هم دارد. تمیز کردن شیشه دوجداره کاری نسبتا سخت است و به مهارت زیادی نیاز دارد. بخار کردن بین شیشه‌های دوجداره و تمیز کردن آن مسئله‌ای است، که گاهی اوقات افراد را مجبور به تعویض کردن آن می ‌کند.
1400/12/23
0 نظر

نحوه ی از بین بردن بخار شیشه ‌های دوجداره

در میان مزایای بسیار زیادی که شیشه دوجداره دارد معایبی هم دارد. تمیز کردن شیشه دوجداره کاری نسبتا سخت است و به مهارت زیادی نیاز دارد. بخار کردن بین شیشه‌ های دوجداره و تمیز  کردن آن مسئله‌ای است، که گاهی اوقات افراد را مجبور به تعویض کردن آن می ‌کند.

بیشتر بخوانید: چه عواملی بر قیمت ساخت درب و پنجره آلومینیومی تاثیر می گذارند؟

روش‌ های از بین بردن بخار شیشه دوجداره چیست؟

روش‌ های از بین بردن بخار شیشه دوجداره چیست؟

در حالت عادی نباید شاهد وجود هیچ‌ گونه بخاری روی شیشه دوجداره باشیم، ولی در صورتی ‌که این اتفاق افتاد باید به دنبال راه حل باشیم. پیدا کردن علت بخار کردن شیشه بسیار مهم است. زمانی که در بین دو جداره، بخار آب مشاهده کردید حتما باید به دنبال علت این مشکل و روش‌های از بین بردن آن بروید.

بدترین نوع بخار که از بین بردن آن هم نسبتا سخت است و ظاهر پنجره را زشت می ‌کند، بخار زدگی در فاصله میانی دو جداره پنجره است. ایجاد بخار در بین دو جداره شیشه می ‌تواند دلایلی مانند شکستن شیشه دوجداره، جنس بی ‌کیفیت و نصب نامناسب داشته باشد. 

تعویض شیشه

روش‌ های از بین بردن بخار شیشه دوجداره چیست؟

اولین و بی دردسرترین راه برای از بین بردن بخار بین شیشه دوجداره، تعویض شیشه است. تجمع بخار در بین شیشه‌ ها نشانه از بین رفتن کارایی و کیفیت شیشه دوجداره است. اگر روی شیشه ترک و یا شکستگی مشاهده کردید باید به این نکته پی ببرید که شیشه دوجداره شما عمر طولانی نخواهد داشت و حتما باید آن را تعویض کنید. در صورتی که عایق ‌بندی شیشه دوجداره مشکل داشته باشد، احتمال اینکه بتوان آن را تعمیر کرد و دوباره از آن استفاده کرد زیاد است. اگر شیشه دوجداره شما بخار گرفت و امکان عوض کردن آن وجود نداشت می ‌توانید از روش‌ های دیگری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: طریقه تعویض شیشه پنجره آلومینیومی

استفاده از محلول مه خشک ‌کن

یکی از روش‌ های فنی برای از بین بردن بخار شیشه که البته فقط به افراد فنی توصیه می‌ شود، استفاده از محلول مه خشک‌ کن است. این محلول برای از بین بردن بخار و قطرات آب جمع شده در فضای بین شیشه دوجداره استفاده می ‌شود و استفاده از آن به مهارت و تخصص نیاز دارد. با این روش سوراخی در شیشه ایجاد می ‌شود تا با کمک آن، محلول به داخل جداره اسپری شود.

این کار باید بدون هیچ ‌گونه آسیب به شیشه انجام شود زیرا در غیر اینصورت با خودتان را برای تعویض کامل پنجره آماده کنید. بلافاصله بعد از اسپری کردن محلول به درون جداره، بخار و عرق جمع شده بین دو جداره خشک می ‌شود و ظاهر شیشه کاملا شفاف به نظر می ‌رسد. البته این کار به افراد متخصص بسپارید.

بیشتر بخوانید: انتخاب پنجره مناسب برای آشپزخانه

تعویض ارسی یا قاب پنجره

روش دیگری که برای از بین بردن بخار شیشه دوجداره پیشنهاد می ‌شود، تعویض قاب یا ارسی پنجره است. اگر پنجره شما دارای قاب متحرک است می ‌توانید به جای تعویض کل پنجره فقط قاب آن را تعویض کنید.

پنجره‌ های دو تکه معمولا با قاب متحرک ساخته می ‌شوند. این پنجره‌ ها در دو بخش بالا و پایین حرکت می ‌کنند. با کمک این روش می ‌توانید از شر صرف هزینه زیاد برای تعویض چارچوب پنجره راحت شوید.

ایجاد سوراخ برای خروج بخار

روش‌ های از بین بردن بخار شیشه دوجداره چیست؟

اگر دوست ندارید پنجره را به طور کامل تعویض کنید می ‌توانید از روش ایجاد سوراخ کردن استفاده کنید. برای این کار باید پنجره را از چارچوب در بیاورید و قسمت انتهایی آن را سوراخ کنید تا بخار آب با تابش نور خورشید خارج شود.

بعد از اینکه بخار و عرق از سوراخی که ایجاد کردید خارج شد و کاملا خشک شد باید محل سوراخ را با استفاده از چسب بپوشانید. این نکته را در نظر داشته باشید برای اینکه ایجاد سوراخ روی شیشه کیفیت آن را کاهش ندهد، بهتر است سوراخ را در محل تزریق گاز ایجاد کنید. حین سوراخ کردن مراقب باشید گرد و خاک ناشی از انجام این کار به داخل شیشه نفوذ نکند.

بیشتر بخوانید: انواع تيغه كركره برقى و كاربرد آن ها

رنگ کردن شیشه یا استفاده از برچسب

روش‌ های از بین بردن بخار شیشه دوجداره چیست؟

اگر شیشه دوجداره حمام و یا سرویس بهداشتی شما بخار گرفته است، بهتر است خودتان را برای از بین بردن بخار به زحمت نیندازید. در این صورت بهتر است بدون صرف هیچ هزینه‌ ای شیشه را رنگ کنید و یا از برچسب برای پوشاندن بخار بین دوجداره استفاده کنید. اگرچه این روش تا حد زیادی فقط پاک کردن صورت مسئله است ولی در این مورد خاص نیاز ضروری به پیدا کردن علت بخار و عرق وجود ندارد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر