فوم آلومینیوم چیست - پارس کوپال

فوم آلومینیوم چیست - پارس کوپال

فوم آلومینیوم بوسیله تزریق هوا به فلز مذاب ایجاد می شود و هنگامی که فلز مذاب سفت و جامد شود محفظه های هوا در اطراف فلز تشکیل می شود که امکان تولید اجسام با قالب ایجاد می کند.
1400/12/28
0 نظر

فوم آلومینیوم چیست

فوم آلومینیوم بوسیله تزریق هوا به فلز مذاب ایجاد می شود و هنگامی که فلز مذاب سفت و جامد شود محفظه های هوا در اطراف فلز تشکیل می شود که امکان تولید اجسام با قالب ایجاد می کند. در نتیجه ماده دارای قدرت بالا نسبت به وزن است. این فلز به طور کامل قابل بازیافت است و خود به عنوان پوشش خارجی و داخلی در پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: آیا هر پنجره دوجداره‌ عایق صوتی هم است؟

آلومینیوم ساندویچ فوم و پانل های آلومینیومی فوم

آلومینیوم ساندویچ فوم و پانل های آلومینیومی فوم

چندین سال است که پانل های ساندویچ فوم آلومینیومی به دلیل خواص سفتی بسیار زیاد همراه با چگالی بسیار کم محبوبیت پیدا کرده است. آن ها برای توانایی های عایق بندی خود مشهور شده اند و بدین دلیل که این پانل ها را می توان برای محافظت از اثرات و تابش افتاب استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: آیا استفاده از پنجره دوجداره کشویی بهتر مدل‌ های دیگر است؟

پانل های آلومینیوم فوم

برای ساخت پانل های خالص فوم، یک تکه پنل آلومینیومی بزرگ است که برش داده خواهد شد تا پانل های مورد نیاز برای پروژه های فردی را به دست آورد. حتی ممکن است پانل های (شفاف) برای روشنایی غیرمستقیم در مورد مبلمان، طراحی داخلی و یا نمای داخلی بدست آورده شود.

پانل های آلومینیوم فوم

برای تولید ساندویچ های آلومینیوم فوم، فرآیند ذوب و پس از آن فوم بین دو ورق آلومینیومی است که به صورت فلزی به فوم پیوند داده می شود. فوم آلومینیوم به دلیل ساختار هوا و آلومینیوم بسیار سخت و بسیار سبک است. استفاده از فوم آلومینیوم در ساخت ساندویچ های بزرگ و استقامت پروفیل های آلومینیومی توخالی بسیار سودمند است.

آلومینیوم فوم سیستم های پراکنده فاز گاز و فاز جامد آلومینیوم با منافذ 80٪ است. آن ها می توانند از ساختار سلول باز یا بسته، بسته به فرآیند تولید، تشکیل شده باشند. مایعات خالص، فوم را تشکیل نمی دهند. باید ماده ای باشد که مانع از همبستگی حباب های گاز شود. در مورد فوم کامپوزیت آلومینیوم، این عوامل تثبیت کننده، بر اساس روش تولید، اکسید، ذرات سرامیکی، کاربید ها یا ترکیبات متالیک هستند.

حباب های گاز در فوم می تواند کروی یا چند قطبی بسته به منافذ فوم باشد. با سوراخ و منافذ بیش از 74٪ ،آن ها پلی گرا هستند، در غیر این صورت آن ها کروی هستند. دلیل این امر تنش سطحی است. در منافذ کوچکتر کشش سطحی نسبت به منافذ بزرگتر کم است، بنابراین حباب ها، کروی هستند تا انرژی سطحی را تا حد ممکن کم کنند.

سلول های یک ساختار سلول بسته با فیلم های بسیار ضخیم از فاز مایع یا جامد مرز هستند. لبه های دیوارهای سلولی که توسط گره ها متصل می شوند وب ساختار سلولی را تشکیل می دهند. اگر دیواره های سلولی آسیب دیده باشند یا اگر در انتهای تشکیل فوم به لبه ها جریان داشته باشند، ساختار باز سلولی شکل می گیرد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در مورد پنجره آلومینیومی

فوم کامپوزیت

فوم کامپوزیت آلومینیومی

فوم کامپوزیت آلومینیومی یک ماده با وزن کم و با قدرت بالا است که قادر به جذب مقدار زیادی انرژی در زیر بارگیری است. پانل های آلومینیومی کامپوزیت با استفاده از روش پودر متالورژی و کروی های توخالی فولادی 2 میلی متری در ماتریس فولاد ساخته می شوند و در ترکیب با یک صفحه سرامیک برای ساخت یک سیستم پوششی، برای کامپوزیتی با وزن سبک استفاده می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر